Soms krijg je iets en dan weet je niet zo goed wat je er mee moet of kunt. Zo ook deze pompoenpitolie. Wij werken zelf het meeste met olijfolie, dan wen je daar aan en vind je de smaak eigenlijk neutraal. Totdat je dan zo’n andere olie proeft en ermee vergelijkt. Deze pompoenpitolie heeft een diepe nootachtige smaak en een donkerbruine kleur. Die past heel goed in een dressing voor een eenvoudige salade, dan komt de smaak goed tot zijn recht. En echt even iets anders. Of in een schaaltje bij stokbrood, beetje zeezout, heerlijk.
Ingrediënten voor 4 personen
Stevige slasoort, bijvoorbeeld Romana of little gem
zakje pompoenpitten
eventueel wat geschaafde parmesan
Voor de dressing
4 eetlepels pompoenpitolie
sap van 1 biologische sinaasappel + klein beetje rasp van de schil
1 eetlepel witte wijnazijn
theelepel gedroogde dragon
peper en zout
Bereiden
Was de sla en snijd het in grove stukken, stronk niet gebruiken. Rooster de pompoenpitten kort in een droge pan op hoog vuur. Meng de ingrediënten voor de dressing: eerst de olie opkloppen met de azijn tot het en beetje schuimig wordt. Daarna de rest toevoegen en goed mengen. Leg de slabladen op een grote schaal. Strooi de geroosterde pompoenpitten erover en eventueel geschaafde parmesan. Besprenkel ruim met de dressing.
Soms heb je maar weinig nodig om veel smaak te creëren.
Je kunt de olie bestellen via www.gezondmet pit.nl. Die website is overigens het walhalla voor vegetariers. Ze verkopen er allerlei heerlijke biologische smaakmakers. Je vind er overigens ook andere heerlijke recepten.
Klinkt smakelijk! Leuke tip ook, die website ga ik zeker eens bekijken.
LikeLike